مجموعه پارچه آدرین شما را به خرید بهترین محصولات پارچه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرجع فروش پارچه نخی کودری تولید جدید

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع پارچه های نخی موجود در بازارنکات مهم قبل از خرید پارچه نخیفروش پارچه نخی کودری در سایت آنلاین
فروش پارچه نخی کودری

فروش پارچه نخی کودری موجود در بازار در سایت آنلاین، در کمترین قیمت و با دانستن نکات مهم قبل از خرید انواع پارچه نخی از طریق همین مجموعه انجام می شود.

انواع پارچه های نخی موجود در بازار

مواد تشکیل دهنده پارچه های نخی از الیاف طبیعی می باشند مثل: نخ، پنبه و کتان و یا منبعی مثل: گیاهی، حیوانی، معدنی و شیمیایی دارند.
در بین پارچه ها، محبوب ترین ها پارچه های نخی و پنبه ایی می باشند. بیشتر مردم در فصل گرما از این نوع پارچه ها مصرف می کنند و در این فصل بازار پارچه نخی خیلی داغ است.
یکی از ویژگی های پارچه های نخی، چروک شدن آنها می باشد و قبل از برش این پارچه ها باید در آب گذاشته شوند.
علت این کار این است که پارچه های نخی و پنبه ای در اثر شستن آب رفته و الیاف پنبه ای رسانای حرارت هستند. در نتیجه حرارت بدن را به بیرون انتقال داده و خنک خواهند بود.
ویژگی دیگر پارچه نخی یا پنبه ای مات بودن این پارچه ها نسبت به دیگر پارچه های پلی استری می باشد. مورد دیگر نیز، قیمت کمتر این پارچه به نسبت پارچه های دارای مواد پلی استری است.
پارچه نخی نام دیگر پارچه پنبه ای می باشد که در زبان عامیانه بیشتر به این نام خوانده می شود.

فروش پارچه نخی کودری

در ادامه انواع پارچه های نخی را معرفی می کنیم:

 • یکی از پارچه هایی که در بین مردم به نام پارچه نخی مشهور است، پارچه کودری یا کدری می باشد که به شکل تخت بافت، تار و پودی با الیاف ویسکوز در عرض های متفاوت به شکل های ساده و طرح دار در کارخانه های نساجی بافته می شوند. همچنین فروش پارچه نخی کودری بیشتر از انواع دیگر آن است.
 • در پارچه نخی چیت، تراکم تار و پود کم بوده و برای دوخت لباس راحتی مردانه و زنانه مصرف می شود و می توان آن را در دو نوع طرح دار و ساده در بازار یافت.
 • مصرف پارچه نخی متقال، معمولاً برای دوخت لباس نبوده و بیشتر در دوخت رو بالشی و ملحفه کاربرد دارد. پارچه های متقال از تراکم تار و پود بسیار زیادی برخوردارند.
 • طرفداران زیاد پارچه چلوار در میان انواع پارچه های نخی باعث شده که برای دوخت لباس های زنانه و مردانه کاربرد داشته باشد. این نوع پارچه را می توان در طرح ها و رنگ های متفاوتی تهیه نمود.
 • پارچه های کتان از شهرت خوبی برخوردار هستند زیرا خنک می باشند. جنس پارچه های کتان به شکلی است که سریع چروک می شوند.
  از خصوصیات پارچه کرباس می توان به تراکم کم تار و پود در پارچه های کرباس، جنس ضخیم این پارچه و آهاردار بودن آن اشاره کرد که برای دوخت لباس خوب نیست.
 • یک طرح از پارچه نخی، پارچه نخی گلدار می باشد که برای مانتو، شومیز و بلوز مناسب بوده و از کیفیت خوبی بهره می برد. از مزایای این پارچه عدم آب رفت و چروک شدن آن است.
 • خیاطان و تولیدی ها برای دوخت مانتویی خنک برای فصل تابستان، معمولاً از پارچه نخی مانتویی استفاده می کنند.
 • پارچه ارگاندی، پارچه ای بسیار نازک و ظریف است که نور از آن رد می شود.
 • پارچه باتیست، پارچه ای نازک و اعلاء از جنس پنبه یا الیاف مصنوعی است که معمولاً در رنگ سفيد و روشن دیده می شود.

نکات مهم قبل از خرید پارچه نخی

امکان تشخیص و شناخت پارچه های نخی دشوار بوده و به تجربه فرد احتیاج دارد. ولی بعضی اوقات می شود از راه براق بودن پارچه، پنبه ای بودن پارچه یا لباس را متوجه شد.
نخ های پنبه ای اکثر اوقات مات بوده و مواد تشکیل دهنده منسوجات براق، پلی استر می باشد. اگرچه پنبه های مرسریزه هم براق می باشند و می توان جنس آن ها را با قیمت زیادی که دارند، متوجه شد.
از مهم ترین خصوصیات یک پارچه کودری و نخی درجه یک به موارد زیر اشاره می کنیم:

 1. نازک بودن در عین تراکم بافت استاندارد
 2. زیر دست لطیف
 3. کیفیت رنگ
 4. مقاومت در مقابل شستشو
 5. حداقل آبرفت
 6. راحتی و خنک بودن

فروش پارچه نخی کودری

البته دو مورد مهم در تولید و قیمت خرید پارچه کودری نخی، عرض و مدل آن می باشد.
با توجه به نوع مصرف و مدل دوخت، پارچه های نخی از عرض های گوناگونی برخوردارند. کارخانه های نساجی پارچه های کودری را در سه عرض بافته و عرضه می نمایند:

 • پارچه کودری عرض ۹۰ سانتی متر: این عرض از پارچه کودری از پر فروش ترین انواع پارچه های نخی هستند. عرض ۹۰ سانتی متر معمولاً برای دوخت شلوار زنانه، لباس خانگی و لباس نوزاد مناسب است. پارچه کودری در عرض ۹۰ سانتی متر، در مدل ساده و طرح دار در بازار به فروش می رسد. اگرچه مدل طرح دار این نوع پارچه، به ویژه طرح گل دار آن، در بین مردم محبوب تر است.
 • پارچه کودری عرض ۱۳۰ سانتی متر: پارچه های نخی در عرض ۱۳۰ سانتی متر، برای تونیک، شلوار، زیر سارافونی، چادر و مانتو مناسب بوده و در انواع رنگبندی های ساده و طرح های مختلف مدل دار و حاشیه دار موجود است.
 • پارچه کودری عرض ۱۵۰ سانتی متر: پارچه نخی کودری با عرض ۱۵۰ سانتی متر پس از عرض ۹۰ سانتی متر پر فروش تر است و همچنین مناسب ترین عرض برای دوخت مانتوی تابستانه و انواع پیراهن های زنانه و دخترانه می باشد. پارچه نخی کودری در عرض ۱۵۰ سانتی متر، معمولاً به شکل طرح دار به وسیله عمده فروشی های پارچه و مغازه های پارچه فروشی به بازار ارائه می شوند. همچنین رنگبندی ساده این عرض پارچه هم به وسیله کارخانجات نساجی بافته می شود.

طاقه پارچه های نخی و کودری معمولاً به شکل رول و یک لا دیده می شوند. طول هر توپ پارچه نخی ایرانی ۴٠ یا ۵٠ متر و نوع نخی خارجی آن به شکل رول های ٢۵ و ۵٠ یاردی بوده و به فروش می رسد.

فروش پارچه نخی کودری در سایت آنلاین

به طور کلی می توان گفت مواردی که روی قیمت فروش پارچه نخی کودری تاثیرگذارند به شرح زیر است:

 • عرض پارچه
 • کیفیت نخ پارچه
 • تراکم بافت یا گرماژ و وزن پارچه
 • میزان آبرفت
 • کیفیت و نوع چاپ
 • تعداد شابلون
 • میزان برند بودن کارخانه تولیدکننده

شناخت خصوصیات این هفت گزینه بالا، برای خرید و فروش پارچه نخی کودری با قیمتی به صرفه، لازم است.

در سایت آنلاین ایرانی پارچه و مجموعه پادرچه آدرین، خریدی متفاوت تر از سایر بازارهای کشور را تجربه خواهید نمود.

افروز رستگاران

من در حوزه پارچه مشغول به کار هستم

مجموعه پارچه آدرین شما را به خرید بهترین محصولات پارچه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید