مجموعه پارچه آدرین شما را به خرید بهترین محصولات پارچه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید پارچه اسپان باند پزشکی برای ماسک

آنچه در این مقاله می خوانید...

روش تولید انواع پارچه اسپان باندپارچه اسپان باند پزشکی چه مشخصاتی دارد؟بهترین پارچه اسپان باند برای ماسکپارچه اسپان باند و مصارف بیمارستانی آنخرید عمده پارچه اسپان باند پزشکینمایندگی پارچه اسپان باند بافتینه اصفهان
پارچه اسپان باند برای ماسک

پارچه اسپان باند برای ماسک نوعی پارچه خاص است که در ابعاد و متراژ مشخص تولید می شود. برای خرید پارچه اسپان باند پزشکی راه های متعددی وجود دارد که اگر ما را در ادامه متن همراهی کنید، با این راه و روش ها آشنا خواهید شد. آیا می دانید پارچه اسپان باند چگونه تولید می شود و گونه های دیگر آن به جز ماسک در چه زمینه هایی کاربرد دارد؟
منسوجات هر یک روش بافت متفاوتی داشته و حتی ممکن است برخی از آن ها بدون بافت باشند. نوع الیاف، شیوه بافت، جنس و مواردی از این قبیل سبب شده تا دنیای پارچه و منسوجات یک دنیای بزرگ و بدون مرزی باشد.
یکی از پارچه هایی که شیوه تولید آن به نسبت متفاوت از دیگر پارچه هاست، پارچه اسپان باند می باشد که موارد مصرف گوناگونی داشته و دارد.
قسمتی از تولیدات پارچه اسپان باند در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد و برای همین، به آن پارچه اسپان باند پزشکی و یا بیمارستانی گفته می شود.
در ادامه، پیرامون روش تولید انواع پارچه اسپان باند، مشخصاتی که دارد، مصارف پزشکی اش و مواردی از این قبیل صحبت خواهیم نمود.
همراه ما باشید تا این پارچه را بهتر شناخته و از موارد مصرفش مطلع گردید.

پارچه اسپان باند برای ماسک

روش تولید انواع پارچه اسپان باند

پارچه اسپان باند در مقایسه با دیگر منسوجات بافت دار، دارای روش تولید متفاوتی است. اگر مطلع باشید، پارچه اسپان باند در زمره پارچه های بدون بافت قرار گرفته و در بازار با نام های زیر هم شناخته می شود:

 • یکبار مصرف
 • بی بافت
 • نبافته
 • لایه سوزنی
 • نبافته سوزنی
 • نبافته اسپان

پارچه اسپان باند انواع مختلفی دارد که در دو نوع سه لایه و ۵ لایه تولید و روانه بازار فروش می شوند.
در خصوص تولید پارچه های اسپان باند صحبت شد. بد نیست اطلاعاتی در خصوص شیوه تولید پارچه اسپان باند به دست آورید.
اول از هر چیز بایستی بدانید مواد اولیه ای که در خط تولید پارچه اسپان باند استفاده می شود، چیست. باید گفت که در کل، چهار نوع پارچه اسپان باند در بازار موجود است که هر کدام ماده اولیه متفاوتی داشته و همین تفاوت باعث شده تا موارد مصرف هر یک نسبت به دیگری گوناگون باشد.

 1. پلی استر
 2. پلی اتیلن
 3. پلی اورتان
 4. ریون

اینها چهار گونه از پارچه اسپان باند با موارد مصرف گوناگون را تشکیل می دهند.
در صنعت نساجی، داشتن خط تولید پارچه اسپان باند برد محسوب می شود. زیرا این خط تولید، سود آور ترین خط تولید پارچه در بازار منسوجات است. به خاطر همین، بایستی از دستگاه ها و تجهیزات خوبی در خط تولید استفاده شود که برخی در زیر نام برده شده اند:

 • فیدر
 • اکسترودر
 • پمپ ریسندگی
 • دستگاه با الکتروموتور گیربکس و هیتر
 • تهویه مرکزی و دستگاه های خنک کننده
 • دستگاه تولید ملت بلون و … .

پروسه تولید پارچه اسپان باند را می توان مختصراً چنین بیان نمود:

 1. مواد اولیه که در ابتدای بخش راجع به آن صحبت شد وارد دستگاه اکسترودر می شود.
 2. این مواد اولیه در اکسترودر ها کاملاً ذوب می شوند.
 3. وقتی که ذوب شدند، از مجموعه سوزن های سرنگ مانند با فشار وارده از طرف اکسترودر به صورت الیاف بسیار نازک خارج می شوند.
 4. رشته های تولیدی که فیلامنت نام دارد، خنک می شوند.
 5. رشته های فیلامنت خنک شده به صورت آیرودینامیک روی نقاله های خط تولید کش داده می شوند.
 6. نهایتاً از کش آمدن این رشته ها که از جنس پلی پروپلین، پلی استر، پلی اتیلن و … هستند، لایه های اسپان باند تولید می شود.

بد نیست بدانید که درصد بیشتری از کارخانه های تولید اسپان باند در ایران، در شهر های زیر واقع شده اند:

 • اصفهان
 • یزد
 • ملایر
 • همدان
 • تبریز
 • مشهد
 • کلاردشت

پارچه اسپان باند برای ماسک

پارچه اسپان باند پزشکی چه مشخصاتی دارد؟

اگر در منابع اطلاعاتی موثق راجع به انواع پارچه اسپان باند آگاهی کسب کنید، متوجه خواهید شد که انواع پارچه اسپان باند بیش از ۱۵۰ کاربرد در صنایع گوناگون دارند.
یکی از پرفروش ترین و پرمصرف ترین پارچه های اسپان باند موجود در بازار، پارچه اسپان باند پزشکی است که از مشخصات و ویژگی های زیر برخوردار می باشد.

 1. گرماژ و وزن مناسب فصل
 2. بد نما نبودن
 3. ضد آب ژاول بودن
 4. ثابت بودن رنگ
 5. داشتن استحکام بالا در برابر سایش

و موارد بسیاری از این قبیل، همگی ویژگی ها و مشخصات پارچه اسپان باند پزشکی هستند.
گرماژ و وزن پارچه اسپان باند که مرتبط با ضخامت آن هم می باشد، باید به گونه ای انتخاب شود که فرد با پوشیدن لباس فرم بیمارستان احساس ناراحتی نکند و مطابق با دمای محیط انتخاب گردد.
از آنجایی که برخی اسپان باند ها یکبار مصرف بوده و برخی دیگر چند بار مصرف می باشند، ضد آب ژاول بودن بسیار حائز اهمیت است. یعنی این پارچه باید به گونه ای تولید و رنگرزی شده باشد که در هنگام شستشوی های مکرر تغییر رنگ ندهد.
اگر گفته می شود که پارچه اسپان باند پزشکی بایستی از استحکام بالایی برخوردار باشد، به خاطر این است که سایش و یا کشش های ناگهانی سبب پاره شدن سریع آن نشود.
آیا شما هم مشخصات دیگری در خصوص پارچه اسپان باند پزشکی یا بیمارستانی به ذهنتان می رسد؟

پارچه اسپان باند برای ماسک

بهترین پارچه اسپان باند برای ماسک

این روز ها به خاطر وجود ویروس کرونا، بازار فروش ماسک بسیار داغ است. همانطور که می دانید، بخشی از ماسک های موجود در بازار، از پارچه اسپان باند مخصوصی تولید شده و به همین خاطر، بازار خرید فروش پارچه های اسپان باند هم به واسطه از ویروس کرونا داغ می باشد.

یکی از چیز هایی که در انتخاب پارچه اسپان باند مخصوص ماسک حائز اهمیت می باشد، گرماژ پارچه است. گرماژ یا همان وزن پارچه در هر متر مربع، تعیین کننده میزان ضخامت پارچه است. هرچه پارچه از گرماژ بیشتری برخوردار باشد، وزن پارچه بیشتر بوده و مشخص می شود که دارای ضخامت بیشتری هم هست.
بهترین نوع پارچه اسپان باند برای دوخت ماسک های یکبار مصرف مورد نیاز افراد عادی، ارگان های بهداشتی و …، پارچه هایی است با گرماژ زیر:

 1. ۳۰ گرم
 2. ۳۸ گذم
 3. ۴۰ گرم
 4. ۵۰ گرم

متاسفانه سودجویان بازار پارچه، این روز ها به خاطر بالا رفتن تقاضا برای خرید پارچه اسپان باند مخصوص ماسک، قیمت ها را تا جای ممکن افزایش داده اند که این مسئله باعث شده تا ماسک های موجود در بازار هم با قیمت های گزاف سه الی چهار برابر گذشته به فروش برسند.
بهتر است اگر تولیدی ماسک و تجهیزات پزشکی دارید، به منظور تامین نیاز پارچه اسپان باند خود، از این سودجویان خرید نکرده و مستقیماً با کارخانه های تولیدی در ارتباط باشید.

پارچه اسپان باند برای ماسک

پارچه اسپان باند و مصارف بیمارستانی آن

بعد از بیان ویژگی ها و مشخصات پارچه اسپان باند بیمارستانی، وقت آن رسیده که در موارد مصرف آن صحبت کنیم. مصارف بیمارستانی این نوع پارچه عبارت است از:
دوخت پوشش پرسنل بیمارستان از قبیل پرستاران، خدمه و …

 • دوخت روپوش پزشکان
 • دوخت لباس بیماران
 • روتختی و روبالشتی
 • پرده
 • کلاه، ماسک و روکش کفش
 • ساک وسایل
 • لباس مخصوص اتاق عمل
 • تجهیزات اتاق جراحی و غیره.

البته این موارد مصرف تنها مختص پوشش های بیمارستانی بوده و جالب است بدانید که در تولید دستمال خیس و بهداشتی، لایه هیدروفیل، رویه پوشک و نوار بهداشتی و … هم از این پارچه بدون بافت استفاده می شود.
ناگفته نماند که پارچه های اسپان باند بیمارستانی دارای تنوع رنگی بالایی هستند. رنگ هایی که از آن در بازار موجود است به شرح زیر می باشد:

 1. سفید
 2. صورتی
 3. سبز پسته ای
 4. آبی آسمانی
 5. سبز سیر
 6. گلبهی و … .

شاید فکر کنید پارچه های اسپان باند همگی به صورت کاملاً ساده و تنها در تنوع رنگی تولید می شوند. اما اینطور نیست و طرح های مختلفی از این پارچه را می توان در بازار یافت.

طرح های مذکور بر روی پارچه از طریق فرآیند چاپ صورت می گیرد و کیفیت چاپ، رنگ و فاکتور هایی از این قبیل باید آنقدری خوب باشد که با شستشوی مکرر، طرح ها پاک نشده و زیبایی اولیه خود را حفظ کند.

خرید عمده پارچه اسپان باند پزشکی

شیوه ها و روش های متعددی پیش روی شما است تا بتوانید خرید پارچه اسپان باند پزشکی را به صورت عمده و یا به صورت جزئی انجام دهید. اما اینکه کدامیک از این روش ها مطمئن تر است و شما می توانید با آسودگی خاطر بیشتر از طریق آن خرید کنید، به اولویت های شما بر می گردد.
مثلاً عده ای تنها قیمت را اولویت خرید پارچه اسپان باند می دانند. به همین خاطر، به دنبال مراکز فروشی هستند تا بتوانند با قیمتی ارزان، خرید عمده پارچه اسپان باند پزشکی را انجام دهند.
اما عده دیگری، کیفیت را اولویت اصلی خرید خود قرار داده و آنقدر ها که باید و شاید به هزینه نهایی توجهی نمی کنند. این افراد ترجیح می دهند تا کارخانه های تولیدی را مورد بررسی قرار داده و از ساده ترین راه ارتباطی بهترین این تولیدی ها، خرید خود را نهایی کنند.
اما از نظر ما، کسی خریدار درستی است که هم قیمت برایش از اهمیت بالایی برخوردار باشد و هم کیفیت پارچه اسپان باند. این افراد با بررسی کارخانه های تولیدی، سعی بر این دارند تا به نمایندگی های فروش رسمی آن ها در سطح کشور دسترسی پیدا کرده و یا در صورت امکان، خرید را مستقیم از درب کارخانه انجام دهند. اینطور:

 1. هم از کیفیت محصول مطلع و مطمئن می شوند.
 2. هم ارزان تر از بازار فروش موفق به خرید عمده پارچه اسپان باند خواهند شد.

در شرایط بحرانی این روز ها که هر کسی به فکر سلامت خود و همشهریانش می باشد، راه های خرید آسان تری هم پیش روی خریداران قرار گرفته است.
سایت های فروشنده، فروشگاه های آنلاین و … در فضای مجازی، انتخاب خوبی برای کسانی هستند که خرید غیرحضوری را به حضوری ترجیح می دهند.

پارچه اسپان باند برای ماسک
خرید و فروش عمده پارچه تولید ماسک تنفسی

نمایندگی پارچه اسپان باند بافتینه اصفهان

یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده پارچه اسپان باند در کشور، کارخانه بافتینه اصفهان است. این کارخانه تولیدی انواع پارچه اسپان باند های سه لایه، چهار لایه، پنج لایه و … را با بهترین کیفیت روانه بازار فروش می کند.
از جمله دلایلی که سبب شده تا کارخانه بافتینه اصفهان در زمره بهترین و شناخته شده ترین کارخانه های اسپان باند بافی به شمار رود عبارتند از:

 1. دستگاه های پیشرفته و تجهیزات درجه یک در خط تولید این کارخانه
 2. مواد اولیه کاملاً مرغوب و درجه یک مصرفی در خط تولید
 3. پرسنل کاملاً آشنا به خط تولید و بسیار مجرب

در خیلی از شهر های بزرگ، کارخانه بافتینه اصفهان دارای نمایندگی رسمی است. این نمایندگی ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

 1. آن هایی که در سطح کشور به فروش حضوری مشغول بوده و عمده خریداران، تولیدی های پوشاک بیمارستانی و … را به سمت خود می کشند.
 2. آن هایی که در فضای مجازی فعالیت داشته و به نوعی در زمینه فروش غیر حضوری عمده و خرد پارچه اسپان باند مرغوب فعالیت دارند.

مراجعه به هر یک از این نمایندگی ها برای خرید، مزایا و معایب خاص خود را دارد.
مثلاً در خرید حضوری از نمایندگی های سطح کشور و در شهر های بزرگ:

 • امکان انتقال ویروس کرونا وجود داشته است.
 • فرد هزینه زیادی را صرف خرید می کند.
 • زمان زیادی صرف رفت و آمد می شود و … .

اما مزایایی همچون لمس پارچه، مشاهده آن و جزئیاتش از نزدیک، دریافت ضمانت نامه کیفی کالا و غیره را هم داراست.
در نمایندگی های آنلاین:

 • هزینه ها به اندازه چشم گیری کاهش پیدا می کند.
 • در مصرف زمان صرفه جویی می شود.
 • خطر انتقال ویروس کرونا کسی را تهدید نمی کند و … .

مزایا و برتری های هر یک از این روش های خرید بر معایب آن پیروز شد، بهتر است آن را برگزینید. در حال حاضر، اغلب طرفدار خرید فروش اینترنتی پارچه اسپان باند شده اند.
اگر شما هم به عنوان یک تولیدی انواع ماسک های پزشکی یا البسه و منسوجات بیمارستانی؛ به دنبال خرید عمده پارچه اسپان باند پزشکی، با قیمت و کیفیت خوب هستید، سایت ایرانی پارچه را فراموش نکنید.
حذف واسطه ها سبب شده تا دو اصل قیمت و کیفیت متناسب با هم، بدون هیچ نگرانی به دست تمامی مشتریان خرید پارچه اسپان باند از طریق این سایت، رسیده باشد.

پس فرصت را غنیمت شمرده و همین حالا خرید اینترنتی پارچه اسپان باند بیمارستانی را انجام دهید. خریدی که مساوی است با خرید به قیمت درب کارخانه که خریدی با زیر قیمت بازار و کاملا مقرون به صرفه برای شما هست.

افروز رستگاران

من در حوزه پارچه مشغول به کار هستم

مجموعه پارچه آدرین شما را به خرید بهترین محصولات پارچه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید