مجموعه پارچه آدرین شما را به خرید بهترین محصولات پارچه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید اینترنتی بهترین پارچه تترون ساده

آنچه در این مقاله می خوانید...

پارچه تترون چیست؟پارچه تترون چگونه تولید می شود؟مشخصات پارچه تترون درجه یک چیست؟مصارف انواع پارچه تترونبهترین راهکار خرید پارچه تترون کدام است؟پارچه تترون ساده به قیمت درب کارخانهخرید پارچه تترون برای مصارف بیمارستانی
پارچه تترون ساده

پارچه تترون ساده یکی از پارچه های پرفروش مراکز خرید اینترنتی و حضوری است. آیا می دانید پارچه تترون با بهترین کیفیت دارای چه مشخصاتی می باشد؟ آیا مراکز فروشی را سراغ دارید که پارچه تترون از نوع ساده و یا طرح دار را با قیمت کارخانه در اختیار شما قرار دهد؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.
نوع بافت تار و پود، نوع نخی که در بافت پارچه مورد استفاده قرار می گیرد و مسائلی از این قبیل، همه و همه باعث شده اند تا تنوع در منسوجات زیاد شود و گونه های مختلفی از پارچه با کاربرد های گوناگون روانه بازار فروش گردد.
یکی از پارچه ها و منسوجاتی که به خاطر مشخصات و ویژگی های منحصر به فردش در زمره پرمصرف ترین ها قرار می گیرد، پارچه تترون است که موضوع صحبت ما در اینجا می باشد.

متاسفانه کسانیکه به تازگی فعالیت خود را در زمینه تولیدی پوشاک و … آغاز کرده اند، به خاطر عدم آگاهی های لازم، اوایل دچار ضرر شده اند. برای اینکه شما هم به این مشکل دچار نشوید، ما را در ادامه همراهی کنید تا بهتر و بیشتر از پارچه تترون اطلاعات به دست آورید.

پارچه تترون ساده

پارچه تترون چیست؟

پارچه تترون، پارچه ای است که الیاف پلی استر ویسکوز تار و پود آن را تشکیل می دهند.
این پارچه خود دارای انواع گوناگونی است که موارد زیر را می توان وجوه تمایز هر یک از انواع پارچه تترون نسبت به دیگری دانست:
• وزن یا گرماژ
• عرض
• رنگ بندی
• ساده یا طرح دار بودن

مثلاً بد نیست بدانید که پارچه تترون در وزن ها و یا گرماژ بین ۱۵۰ تا ۱۹۰ به بازار عرضه می شود که این میزان گرماژ و یا وزن، مقدار ضخامت پارچه را هم مشخص می کند. آن پارچه تترونی که دارای گرماژ ۱۹۰ می باشد، ضخامتی بیشتر پارچه تترونی خواهد داشت که از گرماژ ۱۵۰ برخوردار است.

پارچه تترون در عرض های زیر توسط کارخانه ها تولید و روانه بازار فروش می شود:

 1. ۹۰ سانتی متر
 2. ۱۵۰ سانتی متر
 3. ۱۸۰ سانتی متر
 4. ۲۰۰ سانتی متر (۲ متر)
 5. ۳۰۰ سانتی متر (۳ متر)

متراژ طاقه های پارچه تترون در بازار، صرف نظر از عرض آن ها برابر با ۴۰ متر می باشد. مثلاً طول پارچه زمانی که عرض آن برابر ۲ متر است، ۲۰ متر می باشد.
پارچه های تترون از رنگبندی متنوعی برخوردار هستند. ۱۵۰ رنگ متنوع از پارچه تترون در بازار موجود بوده که گستره انتخاب را برای خریداران نامحدود می سازد و همه سالایق را در بر می گیرد.
بد نیست بدانید جدای از رنگ های متنوع پارچه تترون، به دو دسته ساده و طرح دار می توان آن را در بازار فروش تقسیم بندی کرد که هر یک طرفداران و مصرف کنندگان خود را دارد. چهارخانه، راه راه، خال خالی و … از نمونه تترون های طرح دار می باشد.

پارچه تترون چگونه تولید می شود؟

چگونگی تولید پارچه تترون شاید برای خیلی ها جذابیت نداشته باشد، اما برای کسانیکه علاقمند به دنیای پارچه و نساجی بوده و به تازگی فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده اند، قطعاً جذاب و قابل توجه است.
پس مراحل تولید پارچه تترون را به صورت موردی در زیر بیان می کنیم:

 1. ابتدا الیاف مورد نیاز از ریسندگی برای بافت پارچه به بافندگی انتقال پیدا کرده و در دستگاه های بافنده قرار می گیرد. اغلب پلی استر ویسکوز در قسمت پود پارچه و فلامنت در قسمت تار آن استفاده می شود.
 2. در مرحله دوم، پارچه خام توسط دستگاه ها با گرماژ و وزن مشخصی بافته می شود.
 3. مرحله سوم که جزو مراحل جذاب تولید پارچه تترون می باشد، انتقال پارچه خام به رنگرزی است. در این مرحله، پارچه تترون خام رنگ شده و به مرحله بعدی می روند.
 4. در مرحله چهارم، پارچه های تولیدی توسط دستگاه های مخصوص طاقه پیچی می شوند و برای رفتن به بازار فروش پارچه آماده می گردند.

این بود مختصری از خط تولید پارچه تترون و شما در حال حاضر آگاه شدید که این پارچه به چه شیوه ای تولید می شود.

پارچه تترون ساده

مشخصات پارچه تترون درجه یک چیست؟

شاید برایتان جالب باشد اما پارچه تترون در یک سطح کیفیت تولید و روانه بازار فروش نمی شود. موارد زیر، عوامل تاثیرگذار بر کیفیت پارچه تترون هستند:
نوع الیافی که در خط تولید استفاده می شود. کیفیت الیاف تاثیر مستقیمی بر کیفیت پارچه نهایی خواهد داشت.
نوع دستگاه های کاربردی در خط تولید هم تا اندازه زیادی بر کیفیت پارچه تاثیر دارد. برای همین است که هر چند وقت یکبار، کارخانه های تولید کننده به دنبال تعویض دستگاه هستند.
اگر می خواهید بهتر و با اطمینان بیشتری خرید پارچه تترون را انجام دهید، بد نیست بدانید که مشخصات پارچه تترون درجه یک چیست. ندانستن این اطلاعات سبب می شود که در اولین مراحل کار دچار مشکل شوید.
بنابراین باید گفت که مشخصات و ویژگی های پارچه تترون درجه یک عبارت است از:
• داشتن زیر دست لطیف و نرم: خشن نبودن پارچه یکی از ویژگی های مهم آن می باشد.
• عدم ایجاد حساسیت برای پوست: بایستی از الیافی در پارچه تترون استفاده شود که با تمامی پوست ها سازگار بوده و ایجاد حساسیت نکند.
• نداشتن آبرفت: پارچه ها ممکن است بعد از شستشو دچار آبرفت شوند. اما پارچه تترونی از کیفیت خوبی برخوردار بوده و درجه یک محسوب می شود که بعد از شستن آب نرود.
• نداشتن تغییر رنگ: وقتی در رنگرزی کارخانه های تولیدی از رنگ خوب و درجه یکی استفاده شود، امکان ندارد تا پارچه مورد نظر بعد از چندین بار شستشو تغییر رنگ دهد. پس پارچه تترونی خوب است که رنگ ثابت و یکنواختی داشته باشد.
• بدن نما نبودن: درست است که پارچه تترون در گرماژ های مختلفی تولید می شود، اما اگر استاندارد ها در تولید آن رعایت شود، حتی با کمترین وزن و گرماژ هم بدن نما نخواهد بود.
حال که از مشخصات پارچه تترون درجه یک مطلع شدید، می توانید با آسودگی خاطر بیشتری خرید نمایید.

پارچه تترون ساده

مصارف انواع پارچه تترون

همانطور که بیان شد، پارچه تترون دارای انواع مختلفی است که از روی گرماژ، رنگبندی، عرض، طرح و … آن را دسته بندی می کنند.
اما در اینجا، قرار است بهتر و با جزئیات بیشتری انواع پارچه تترون را به شما معرفی نماییم و چندی از مصارف آن ها را با هم مرور کنیم:

 1. پارچه تترون ساده: پارچه های تترون معمولی را تترون ساده گویند که از بیشترین میزان لطافت و نرمی برخوردار است. این نوع پارچه بیشتر در مصارف خانگی، تهیه و دوخت پوشاک کودک و نوزاد و … کاربرد دارد.
 2. پارچه تترون بیمارستانی: این نوع از پارچه که بیشتر مصرف بیمارستانی داشته و در دوخت پوشاک بیمار، پزشک، پرسنل، رو تختی، رو بالشتی، پرده و … استفاده می شود، در گرماژ بین ۱۵۰ تا ۱۷۵ تولید می گردد.
 3. پارچه تترون پیراهنی: اگر بخواهیم از پرمصرف ترین و پر کاربرد ترین پارچه تترون یاد کنیم، پارچه تترون پیراهنی را نام خواهیم برد. این پارچه که در دوخت پیراهن های مردانه بسیار کاربرد دارد، گرماژی بین ۱۸۰ تا ۱۹۰ را به خود اختصاص می دهد.
 4. پارچه تترون کشی: پارچه های تترونی هستند که در مرحله بافت، عملیات کشی سازی آن ها انجام شده و در زمره پارچه های کشی قرار می گیرند.

البته اینها انواع پارچه دسته بندی شده از روی جنس، گرماژ و مواردی از این قبیل می باشند. پارچه های طرحدار، چاپ دار و … هم دسته بندی می شوند.
مثلاً پارچه تترون طرح دار، پارچه ای است به عرض ۱ و نیم متر که از آن در بازار فروش پارچه با دو نام زیر هم یاد می شود:
• نخ رنگی
• پچازی
این پارچه بیشترین استفاده را در خرجکار لباس، مانتو و … دارد.

بهترین راهکار خرید پارچه تترون کدام است؟

اگر در حوزه تجارت پارچه فعالیت داشته باشید، می دانید که چه راهکار هایی برای خرید پارچه تترون وجود دارد و از میان این راهکار ها کدامیک بهتر و مقرون به صرفه تر می باشند.
در حالت کلی، شما می توانید به چند شیوه زیر، خرید پارچه تترون را انجام دهید:
• مستقیم از درب کارخانه
• از نمایندگی های فروش برند های خاص در سطح کشور
• پارچه فروشی های عمده یا خرده فروش در شهر های مختلف
• فروشگاه های اینترنتی در فضای مجازی
• سایت های خرید و فروش غیرحضوری در دنیای مجازی
اما آیا می دانید کدامیک از این راهکار ها بهترین شیوه برای خرید پارچه هایی نظیر تترون محسوب می شوند؟
پاسخ این سوال پیش ماست.
درست است که خرید های حضوری با آگاهی کامل انجام شده و فرد خریدار با دیدن حضوری پارچه، لمس آن و … اقدام به خرید می کند، اما با وجود ترافیک های شهری بسیار، بالا بودن هزینه های حمل و نقل، در اختیار نداشتن زمان کافی و مشغله زیاد، این شیوه از خرید برای خریداران گران تمام خواهد شد. بدین صورت که هم هزینه بسیاری را خرج خرید حضوری خواهد کرد و هم اینکه زمان زیادی را هدر خواهد داد.
از این مطلب می توان نتیجه گرفت که بهترین راهکار برای خرید پارچه تترون، خرید غیرحضوری آن است. حال به صورت اینترنتی و یا به صورت تلفنی.
این روز ها آنقدر سایت های فروشنده، فروشگاه های مجازی و … در فضای اینترنت فعالیت خود را آغاز کرده و به خرید و فروش انواع پارچه مشغول هستند که به راحتی با پرس و جو می توان یکی را برای همیشه انتخاب کرد.
موارد ذیل همگی به شما کمک می کند تا بتوانید بهتر و دقیق تر سایت معتبری را انتخاب نمایید:

 1. قدمت سایت یا فروشگاه اینترنتی
 2. کامنت، دیدگاه و نظر مشتریان
 3. پیشینه کاری سایت مورد نظر

پارچه تترون ساده

پارچه تترون ساده به قیمت درب کارخانه

همه کسانیکه خریدار عمده پارچه تترون ساده و دیگر انواع آن هستند، می دانند که خرید پارچه از درب کارخانه چقدر مقرون به صرفه می باشد.
اما خب، دیگر هزینه هایی دارد مانند هزینه رفت و آمد به کارخانه تولید کننده، هزینه حمل و نقل محصول خریداری شده و … .
در فضای مجازی، سایت و فروشگاه هایی هستند که نماینده مستقیم کارخانه های تولید کننده می باشند. این سایت ها با قیمت درب کارخانه، نه کمتر و نه بیشتر، محصول را در اختیار خریدار قرار می دهند.
جدای از این سایت ها، اگر واحد تولیدی در فضای مجازی دارای سایت بود، حتماً به آن سر بزنید. زیرا ممکن است بخش فروش غیرحضوری در این سایت فعال شده باشد و دیگر نیاز نیست شما با صرف هزینه و زمان زیاد، مستقیماً به کارخانه تولیدی در نزدیکی و یا فواصل دور خود سر زده تا خریدتان را نهایی کنید.
از طریق این سایت ها با چند کلیک در هر ساعاتی از شبانه روز و تماس تلفنی در ساعات مشخص شده با بخش فروش، قادر به خرید خواهید بود.

پارچه تترون ساده

خرید پارچه تترون برای مصارف بیمارستانی

بعد از پارچه تترون پیراهنی، پارچه تترون بیمارستانی جزو پرمصرف ترین هاست. به منظور خرید پارچه تترون برای مصارف بیمارستانی، باید ویژگی ها مشخصات آن را کاملاً بررسی کنید.
زیرا نوع پوشش و تجهیزاتی که در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار حائز اهمیت است.
به عنوان مثال، پارچه تترون بیمارستانی باید ویژگی های زیر را دارا باشد:
• ضد آب ژاول باشد و رنگ آن در شستشو های مکرر با مواد ضد عفونی کننده بیمارستانی تغییر پیدا نکند.
• بدن نمایی نداشته باشد تا فرد بیمار، پرستار، پزشک، پرسنل و … که از پوشاک تهیه شده از پارچه تترون استفاده می کنند، احساس راحتی داشته باشند.
• گرماژ و وزن مناسبی داشته تا کسانیکه مصرف کننده پوشاک تترون بیمارستانی هستند، سرد و یا گرمشان نشود. زیرا همانطور که گفته شد، گرماژ تعیین کننده میزان ضخامت پارچه تترون است.
• لطیف باشد تا اگر در حوزه پوشاک و … مورد استفاده قرار گرفت سبب خارش بدن فرد مصرف کننده نشود.
بد نیست، کمی هم درباره مصارف پارچه تترون بیمارستانی بدانید:

 1. لباس بیمار
 2. روپوش پزشک و پرستار
 3. ملحفه
 4. روبالشتی
 5. پرده

قبل از خرید پارچه تترون بیمارستانی بد نیست راجع به طیف رنگی که از آن در بازار موجود می باشد، اطلاعاتی در دست داشته باشید.
• صورتی
• سفید
• آبی
• سبز کم رنگ
• سبز پر رنگ
• کرم یا شیری
• یاسی
• لیمویی

از جمله طیف رنگی پارچه های تترون بیمارستانی هستند.
در اوایل بیان کردیم که پارچه های تترون در چه عرض هایی در بازار فروش توزیع می شوند. باید گفت که برخی از عرض ها در پارچه های تترون متفاوت هستند. ۹۰ سانت، ۱۵۰ سانت، ۱۸۰ سانت، ۲ متر، ۲۴۰ سانت و ۳ متر از عرض های رایج پارچه تترون بیمارستانی در بازار هستند.

خرید بهترین قیمت و کیفیت از انواع پارچه تترون ساده برای مصارف گوناگون را، همین حالا از طریق سایت ایرانی پارچه تجربه کنید.

افروز رستگاران

من در حوزه پارچه مشغول به کار هستم

مجموعه پارچه آدرین شما را به خرید بهترین محصولات پارچه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید